Třídění kuchyňského odpadu v Klášterci nad Ohří slaví úspěch. Město rozšiřuje pilotní projekt do dalších 900 domácností
Příklady z praxe | 23.10.2023
V Klášterci nad Ohří na Chomutovsku jsme minulý rok na podzim spustili pilotní projekt třídění kuchyňského odpadu v 900 domácnostech. Díky velkému úspěchu projekt pokračuje a společně s městem ho rozšiřujeme.
Obrovský zájem o třídění kuchyňského odpadu
Zájem o třídění byl v první fázi projektu tak obrovský, že město po několika týdnech muselo přidat další tři nádoby na kuchyňský odpad. Celkově občané zapojeni do první fáze pilotního projektu každý měsíc vytřídí přibližně 2 tuny kuchyňského odpadu. To město přesvědčilo, že třídění kuchyňského odpadu má smysl, a proto jsme ho společně rozšířili do dalších 900 domácností.
Nástroje na podporu třídění kuchyňského odpadu
Stejně jako loni jsme domácnostem předali speciální sety na třídění kuchyňského odpadu a vysvětlili jim, co třídění přinese jim i městu. Vše jsme opět podpořili informační kampani, aby občanům nic neuniklo a dozvěděli se důležité informace.
Kuchyňský odpad jako zdroj zelené energie
Kuchyňský odpad občané vyhazují do blízké hnědé nádoby. Odtud se sveze do bioplynové stanice Ahníkov, kde se promění na elektřinu, teplo, alternativu zemního plynu nebo na certifikované hnojivo.
Díky nového systému třídění neskončí kuchyňský odpad na skládce. To pomáhá i ekonomice města, protože náklady na skládkování se neustále zvyšují.
Chcete ve vašem městě třídit kuchyňský odpad a ušetřit tím peníze za skládkování? Ozvěte se regionálnímu manažerovi pro váš kraj a domluvte si schůzku.
Zůstaňte informovaní
o aktualitách ze světa odpadového hospodářství
- nejnovější informace z odpadové legislativy
- inspirativní příklady z regionů
- rady a tipy pro efektivní odpadové hospodářství